friday

Mainstage- 15:00 -Will Sparks- 16:30 -FRDY- 18:00 -Timmy Trumpet- 19:30 -Tujamo- 21:00 -Showtek- 22:00 -Don Diablo- 23:15 -Armin van Buuren- 00:30 -Oliver Heldens- 01:30 -Tiësto Mainstage
1Live pres. Robin Schulz & Friends- 15:00 -Calvo- 16:00 -Lovra- 17:00 -Sylvain Armand- 18:00 -Hugel- 19:00 -Feder- 20:00 -Sam Feldt- 21:30 -Felix Jaehn- 23:00 -Robin Schulz- 00:30 -Kungs- 02:00 -Lost Frequencies- 03:00 -Moguai Bill's Factory
Blacklist- 15:00 -Twinx- 15:30 -Flobu- 16:00 -Sekula- 16:30 -Joyryde- 18:00 -Dirtcaps- 19:30 -Kayzo- 21:00 -Valentino Khan- 22:30 -GTA- 00:00 -Jauz- 01:30 -Slushii- 03:00 -Lost Identity Cloud Factory
Villain pres. Hardstyle- 15:00 -A*S*Y*S*- 16:30 -Pyra & Ransom- 18:00 -Dr. Rude- 19:30 -Villain- 20:30 -Ruthless- 21:30 -Cyber- 23:00 -Wildstylez- 00:30 -Villain- 01:30 -Coone- 03:00 -Requiem Center Shelter
Spinnin Records- 00:00 -Mc Haits- 15:00 -DJ Contest Winner- 16:00 -Dante Klein- 17:00 -Pep & Rash- 18:30 -Mike Williams- 19:30 -Tony Junior- 21:00 -Curbi- 22:30 -Tujamo- 00:00 -Bassjackers- 01:30 -Quintino- 03:00 -Special Guest b2b2b East Shelter
Pacha Ibiza on Tour- 20:00 -Dirk Siedhoff- 21:00 -Ulf Alexander- 22:30 -Juliet Sikora- 00:00 -&ME- 01:30 -Alex Kennon- 03:00 -Dansir Club Bunker
Tapuya- 15:00 -Vieton- 16:00 -Chris Rocka- 17:30 -Chrissi F.- 19:00 -Friendson- 21:00 -russe & pinto- 23:00 -Alex Hövelmann- 01:00 -Florian Busse- 02:30 -Josh Canallie Electrisize Bunker
Aerochrone- 15:00 -Marco Franica- 16:00 -David Hasert- 17:30 -Johannes Retschke- 19:00 -Pilocka Krach- 20:00 -Lexer- 22:00 -Dirty Doering- 00:00 -AKA AKA- 02:00 -GNTN Aerochrone Stage
PENNY- 12:00 -Max Bering- 13:30 -DBN- 15:00 -Double Pleasure PENNY Square
Vive Le Festival- 15:00 -Adaptiv- 16:30 -Mark Bale- 18:00 -Chico Chiquita- 19:30 -DBN- 21:00 -Double Pleasure- 22:30 -N-Sure Gauloises Stage
Brainwash- 15:00 -Andi Teller & Liebesbotinnen- 16:30 -Team Rhythmusgymnastik- 18:00 -PowPow Movement- 19:00 -Roxorloops- 19:30 -Mambo Kurt- 20:00 -PowPow Movement- 21:00 -Team Rhythmusgymnastik- 22:00 -Duck & Dog- 00:00 -Jan Winning (Trash Camp) Brainwash

saturday

Mainstage- 15:00 -Topic- 16:00 -Ostblockschlampen- 17:30 -Danny Avila- 19:00 -Laidback Luke- 20:30 -W&W- 21:45 -KSHMR- 23:00 -Steve Aoki- 00:30 -Axwell Λ Ingrosso- 02:00 -Headhunterz Mainstage
Bootshaus- 15:00 -Autodrive- 15:30 -Getter- 17:00 -Alison Wonderland- 18:30 -Nghtmre- 19:30 -Slander- 20:30 -Ookay- 21:30 -Krewella- 22:30 -Yellow Claw- 23:30 -Marshmello- 01:00 -DJ Snake- 02:15 -Carnage- 03:15 -Lost Identity Bill's Factory
Cocoon- 16:00 -Einzelkind- 18:00 -Nakadia- 19:30 -Tim Green- 20:30 -Dubfire- 22:30 -Sven Väth- 01:30 -Ilario Alicante Cloud Factory
Musical Madness- 00:00 -MC DL- 15:00 -Peacekeeper- 16:30 -Sounic- 18:00 -D-Liciouz b2b Airtunes- 19:30 -Adrenalize- 21:00 -Audiotricz- 22:30 -Code Black- 00:00 -Atmozfears- 01:30 -Brennan Heart- 03:00 -Frequencerz Center Shelter
Da Hool & Friends pres. Retro-Dance- 15:00 -Bugatty- 16:00 -Mellow Trax- 17:30 -DJ Quicksilver- 19:00 -Klubbheads- 20:30 -DJ Tonka- 22:00 -Da Hool- 23:30 -DJ Ghost- 01:00 -Sylver- 01:30 -DJ Wout- 02:30 -Dune East Shelter
Pacha Ibiza on Tour- 20:00 -L3N- 21:00 -MBP- 22:00 -DJ Licious- 23:00 -Frdy- 00:30 -Danny Wade & Taao Kross- 02:00 -Plastik Funk- 03:00 -Charming Horses Club Bunker
Electrisize- 00:00 -Matt Nash- 15:00 -Protekk- 16:30 -Max Bering- 18:00 -Shippo- 19:00 -Oliver Magenta- 20:00 -Dave Replay- 21:00 -Tom & Jame- 22:00 -Mark Bale- 23:00 -Holl & Rush- 00:30 -DBN- 02:00 -Timbo- 03:00 -Rob van O Electrisize Bunker
Aerochrone- 15:00 -Welticke- 16:00 -Sarazar b2b Björn Grimm- 17:00 -Björn Grimm- 17:30 -Arado- 19:00 -Oliver Schories- 21:00 -Anna Reusch- 23:00 -Alex Stein- 01:00 -Felix Kröcher- 03:00 -Sarazar Aerochrone Stage
PENNY- 12:00 -Roger Horton- 13:30 -DBN- 15:00 -Mark Bale PENNY Square
Vive Le Festival- 15:00 -O´Doyle- 16:30 -Bellville- 18:00 -Marco Franica- 19:30 -Fennec & Wolf- 21:00 -Tolstoi- 22:30 -andsan Gauloises Stage
Brainwash- 15:00 -Andi Teller & Liebesbotinnen- 16:30 -Team Rhythmusgymnastik- 18:00 -DJ CEM- 19:00 -Roxorloops- 19:30 -Bigballermike- 20:00 -DJ CEM- 21:00 -Team Rhythmusgymnastik- 22:00 -Duck & Dog- 00:00 -Jan Winning (Trash Camp) Brainwash

sunday

Mainstage- 15:00 -Mahmut Orhan- 16:00 -Sunnery James & Ryan Marciano- 17:00 -Ummet Ozcan- 18:00 -Nervo- 19:00 -Martin Solveig- 20:30 -DVBBS- 21:30 -Afrojack- 23:00 -David Guetta Mainstage
PV Live- 15:00 -Younotus- 16:30 -Klingande- 18:00 -Mike Perry- 19:35 -Galantis- 20:55 -Alle Farben- 22:30 -Paul Kalkbrenner Bill's Factory
Abstract- 16:00 -Sven Schaller- 17:30 -Torsten Kanzler- 19:00 -Felix Kröcher- 20:30 -Klaudia Gawlas- 22:00 -Pappenheimer Cloud Factory
Phil Fuldner pres. Phil’s Licks- 15:00 -Kay Shanghai / Ulf Alexander / Adele.Be- 17:00 -AKA AKA- 18:30 -Palina Power- 20:00 -Phil Fuldner- 21:00 -Ferris Hilton- 22:30 -Moonbootica Center Shelter
Axton- 15:00 -Will K- 16:00 -Klahr- 17:00 -NEW_ID- 18:00 -Meg \ Nerak- 19:00 -D.O.D- 20:30 -Kryder- 22:00 -Shapov- 23:30 -Tom Staar East Shelter
Pacha Ibiza on Tour- 18:00 -Foxx N Adams- 19:30 -Willie Graff- 21:00 -Graham Sahara- 22:30 -DJ Pippi Club Bunker
Hardsize- 15:00 -Vol2Cat- 16:30 -Tesfy- 18:00 -Ribellu- 19:00 -Matt Nash- 20:00 -CLNR- 21:30 -Aizy- 23:00 -Loopers- 00:00 -Nizami Plus Electrisize Bunker
Aerochrone- 15:00 -Tscherboo- 16:30 -Inner Motion- 18:00 -Blastoyz- 19:15 -Upgrade- 20:30 -Sun Project- 21:30 -Astrix- 22:30 -Falex Aerochrone Stage
PENNY- 12:00 -Jan-Christian Zeller- 13:30 -DBN- 15:00 -Charming Horses PENNY Square
Vive Le Festival- 15:00 -Circle of Alchemists- 16:30 -Nico Rush- 18:00 -Micha Moor- 19:30 -MBP- 21:00 -Younotus- 22:00 -Bankewitz Gauloises Stage
Brainwash- 15:00 -JC Zeller & Lars Rakete Brainwash